خانه / سینمای ایران / افشای دستمزدهای بازیگران فیلم پایان‌نامه

افشای دستمزدهای بازیگران فیلم پایان‌نامه

سینمافوتبال؛ به گزارش سینما فوتبال، حامد کلاهداری یکی از بازیگران فیلم سینمایی پایان نامه،‌ گفت: مازیار میری و آقایان دیگر در ارشاد دوست نداشتند من کار کنم چرا که فکر می‌کنند من با اینها مقابله‌ای دارم، در صورتی‌ که من بچه این سینما هستم.من عضو سیستمی نیستم.

وی تاکید کرد: آقایان سجادپور و شمقدری جز ضرر برایم نداشتند. فیلم “شکلات داغ” فیلمی است که وحید اسماعیلی سرمایه‌گذارش بود و سجادپور تهیه‌کننده صوری بود که آن موقع هیچ سمتی هم نداشتند. آن زمان برخی برای تهیه‌کننده صوری دستمزدهای کلان می‌گرفتند و دیدم ایشان قبول کردند با دستمزد کمی، اسمش روی فیلم قرار بگیرد، اصلا هم مدیر نشده بود. شانس بد ما این که دو تا سه روز مانده به فیلمبرداری، سجادپور مدیر شد.

به گفته کلاهداری، سجادپور و شمقدری در کمال بی‌رحمی مرا مجبور کردند شبانه، در حالی که اشک می‌ریختم نامه انصرافم از بخش مسابقه را بنویسم. کدام فیلم اولی راضی می‌شود فیلمش را از بخش مسابقه فیلم سینمای ایران بیرون بکشد؟

کلاهداری گفت: من به دستیارم گفته بودم فیلم‌نامه را به امیر آقایی بدهد، بیاید با هم گپ بزنیم ببینم فیلم‌نامه را چطوری دیده است. تردید داشتم که این نقش را به او بدهم یا نه. حامد کمیلی، ۹۰ میلیون تومان پول گرفت تا راضی شد قرارداد را امضا کند. کمیلی ۸ ماه قبل برای فیلم شکلات داغ، ۱۸ یا ۲۰ میلیون تومان گرفته بود. مگر می‌شود در ۸ ماه، دستمزدش ۵ برابر شود؟ ولی به من گفت فضا خیلی خراب است و اگر اینقدر به من پول ندهید، بازی نمی‌کنم. خانم افشاری، که حدود ۳۸ میلیون تومان گرفتید، شما چنین دستمزدی را به خواب هم نمی‌دیدید.

او ادامه داد: حالا می‌گویم اگر به آن زمان برگردم، فیلم پایان‌نامه را در آن سال‌ها نمی‌ساختم. چون آن سال‌ها، سال‌های خطرناکی برای ساخت آن فیلم بود. از یک نظر می‌توان گفت آنها کسی را خام‌تر از من پیدا نمی‌کردند که فیلم سیاسی بهش بدهند تا بسازد. در نهایت می‌خواهم بگویم فیلم پایان‌نامه فیلمی نیست که مقابل مردم باشد. مگر می‌شود کسی بخواهد حقایق را پنهان کند؟ شما نگاه کنید، بچه‌های حزب‌اللهی، بچه‌های متدین‌تر و معتقدتر از من هیچ کدام زیر بار ساخت این فیلم نرفتند. من بی‌خبر از همه جا بودم‌؛ یک جوان ۲۶ ساله بهترین طعمه است که اول بگویند بیا همان فیلم‌نامه‌ای که خودت نوشتی را بساز ولی دریغا که آن روز، روز ساخت چنین فیلمی نبود. مردم داغ بودند.درد داشتند.هنوز هم می گویم اگر حامد کلاهداری امروز باشم، هیچ وقت آن زمان آن فیلم را نمی‌سازم. همان‌طور که اطیابی‌ها، سال‌های بعد رفتند و ساختند و اصلا کسی نفهمید چی به چیست.

 

 

 

درباره‌ی کاوه

همچنین ببینید

بازگشایی سینماها از اول تیر با یک شرط رئیس‌جمهور

سینمافوتبال؛ به گزارش سینمافوتبال، امروز صبح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، حسن روحانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *