خانه / سینمای ایران / امیدواری برای بازگشایی سینماها بعد از عید فطر

امیدواری برای بازگشایی سینماها بعد از عید فطر

سینمافوتبال؛ به گزارش سینمافوتبال، عباس سجادی، پیرامون تصمیمات صورت گرفته برای بازگشایی سینماهای کشور گفت: در حال حاضر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در کشور مشغول به فعالیت است، این نامگذاری نشان دهنده آن است که یک نهاد و مجموعه باید در مورد این مسائل تصمیم گیری کند، از نظر من در شرایط فعلی برای بازگشایی سینماها نیازمند تصمیم گیری متمرکزی هستیم زیرا برنامه ریزی استاندارد نیازمند عبور از شرایط فعلی است.

وی در همین راستا ادامه داد: از سویی بیماری کرونا با کسی شوخی ندارد و شاهد آن هستیم که تمام دنیا را تهدید کرده است، از نظر من مرجع اصلی سیاست گذاری در قبال بازگشایی سینما وزارت بهداشت کشور و نهادهای تابعه هستند، تمامی اهالی سینما و سینماداران باید تابع این تصمیمات و پروتکل های الحاقی از سوی این نهادها باشند.

معاون امور فرهنگی هنری شهرداری تهران تنها راه برای بازگشایی سینماها را اینگونه شرح داد: بدون شک بازگشایی سینماها تنها با تبعیت از پروتکل‌های وزارت بهداشت امکان پذیر است، در حال حاضر نباید تصمیمات کارنشده گرفت و به قول معروف وقت آن نیست که هر فرد ساز خود را بنوازد زیرا گاهی یک تصمیم غلط در چنین شرایطی می‌ تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

رئیس سابق فرهنگسرای نیاوران تخطی از دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا را نادرست خواند و اظهار کرد: من معتقدم که دستورات ستاد ملی مبارزه کرونا باید برای همه لازم الاجرا باشد و در این زمینه هیچکس بنا به صلاح خود تصمیمی نگیرد.

سجادی درباره احتمال بازگشایی سینماها در پایان ماه مبارک رمضان تصریح کرد: من موافق بازگشایی سینماها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از عید فطر به بعد هستم، در حال حاضر بیماری کرونا مسیر بهتری را در پیشگیری طی می کند و می‌توان به بازگشایی سینماها در تاریخ احتمالی عید فطر امیدوار بود.

این مسئول هنری در همین رابطه خاطرنشان کرد: اگر بازگشایی سینماها بخواهد این مسیر را منحرف کند این اتفاق بدون شک درست نیست، طبیعتا با تمهیدات صورت گرفته اگر سینماها با رعایت نکات بهداشتی بازگشایی شوند می توانیم شاهد بازگشت این هنر به چرخه طبیعی خود باشیم.

درباره‌ی کاوه

همچنین ببینید

افشای دستمزدهای بازیگران فیلم پایان‌نامه

سینمافوتبال؛ به گزارش سینما فوتبال، حامد کلاهداری یکی از بازیگران فیلم سینمایی پایان نامه،‌ گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *