خانه / ورزش / بخشودگی اجاره‌بهای بیش از 4 هزار باشگاه ورزشی

بخشودگی اجاره‌بهای بیش از 4 هزار باشگاه ورزشی

سینمافوتبال؛ جمشید نقی زاده، معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: تعطیلی اماکن ورزشی به دلیل شیوع کرونا  ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت  به این بخش  وارد کرده است.

وی البته این خبر را هم اعلام کرد که با پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و تصویب هیات وزیران، اجاره بهای ۴ هزار و ۳۰۰ مکان ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی با توجه به تعطیلی آنان در این مدت بخشوده شد.

نقی زاده خاطرنشان کرد که تعطیلی فعالیت‌های ورزشی بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت به این  بخش در سه ماه گذشته کشور وارد کرده است.

معاون ورزش و جوانان با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به این بخش تصریح کرد: تسهیلات مالی ارزان قیمت در اختیار ۲۸ هزار باشگاه‌دار و فعال ورزشی کشور قرار می‌گیرد.

تقی‌زاده افزود: به ازای فعالیت هر فرد در باشگاه‌های ورزشی، تسهیلات ارزان قیمت به ارزش ۱۶۰ میلیون ریال در اختیار باشگاه‌داران قرار می‌گیرد که نیمی از آن برای حقوق نیروهای انسانی و نیمی برای اجاره در نظر گرفته شده است.

معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌ها، به افزایش ۷۰۰ درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: سیاست کلی این وزارتخانه اینترنت و ارتقا سطح سلامتی در جامعه است که یکی از راهکارها  تحقق این مهم  با ورزش و توسعه زیرساخت‌های ورزشی میسر می‌شود.

درباره‌ی کاوه

همچنین ببینید

کمیل یکباره قهرمان المپیک شد

سینمافوتبال: کمیل قاسمی به مدال طلای المپیک لندن رسید با اعلام رسمی مردود شدن تایمازوف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *