خانه / فوتبال / استقلال و پرسپولیس / انصاری‌فرد: می‌خواهند جلوی قهرمانی‌های بعدی پرسپولیس را بگیرند

انصاری‌فرد: می‌خواهند جلوی قهرمانی‌های بعدی پرسپولیس را بگیرند

 مدیرعامل جدید پرسپولیس گفت: وقتی با من برای مدیرعاملی پرسپولیس صحبت شد، حواشی زیادی پیش آمد و از قبل هم وجود داشت، اما من دنبال لابی و رایزنی برای گرفتن این پست نبودم.

سینمافوتبال؛ بازگشت محمدحسن انصاری‌فرد به پرسپولیس، از آن اتفاقات خاص بود. ایرج عرب برخلاف مصاحبه‌هایش که مدعی بود استعفا نکرده، رفتنی شد آن‌هم در شرایطی که «استعفای او» مورد تأیید وزارت ورزش قرار گرفت! موضوع، کمی پیچیده است، اما به هر حال عرب رفت و حالا انصاری‌فرد دومین دوره مدیرعاملی خود در پرسپولیس را آغاز کرده است. با او در همین شروع کار، مصاحبه‌ای انجام دادیم که می‌خوانید.

چه شد که شما گزینه هیئت‌مدیره و وزارت ورزش برای مدیرعاملی پرسپولیس شدید؟

شاید ۷، ۸ روز قبل بود که از سوی هیئت‌مدیره با من تماس گرفتند و گفتند هم از سوی مدیران باشگاه و هم وزارت ورزش کاندیدا هستم. من هم صحبت‌هایی داشتم و در نهایت پیشنهاد را پذیرفتم و مذاکرات‌مان، منجر به این انتخاب شد.

شرایط پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

شرایط واقعاً خاص و ویژه است. پرسپولیس هت‌تریک قهرمانی کرده و از طرف دیگر، در کادر مربیانش تغییرات فنی داشته است. از سوی دیگر، تیم هم بسته شده و باید از اینجا به بعد، فکر مدیریت باشگاه باشیم. ویژگی و نقطه مثبت این است که تغییرات از لحاظ بازیکن نداشته و ضمن حفظ اسکلت فصل گذشته، حالا چند بازیکن خوب هم جذب شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی در ادامه راه به تیم کنند. این موضوع در شرایطی که داریم، امیدوار‌کننده است.

فکر می‌کنید در شرایط فعلی، پرسپولیس به چه چیزی نیاز مبرم دارد؟

کالدرون و تیمش نیاز به حمایت همه‌جانبه هواداران و پیشکسوتان دارند. این انرژی مثبت باید از طرف هواداران و پیشکسوتان به تیم داده شود. خوشبختانه پرسپولیس بازی اول خود را با برد پشت سر گذاشت و این موضوع به تیم کمک می‌کند تا رو به جلو حرکت کند. از سوی دیگر، هواداران هم با روحیه بهتری از تیم حمایت می‌کنند. واقعیت این است که خیلی‌ها تلاش می‌کنند پرسپولیس قهرمان نشود و تیم‌های محبوب‌شان به قهرمانی برسند. می‌خواهند جلوی قهرمانی‌های بعدی پرسپولیس را بگیرند، اما خانواده پرسپولیس باید برای قهرمانی‌های بعدی متحد شود. قهرمان شدن سخت است، اما قهرمان سه باره آن، سخت‌تر. پرسپولیس تیم بزرگی است؛ محبوب‌ترین تیم آسیا به شمار می‌رود و همیشه در تاریخ خود دست به کار‌های بزرگی زده است. می‌شود دوباره قهرمان شد به شرطی که به مربی تیم، زمان داده شود. نیاز داریم تا در این مسیر سختی که پیش روی‌مان می‌بینیم، همه دل‌ها متحد شود.

شما از مشکلات هم صحبت کردید. دوست داریم بیشتر از مشکلات تیم و باشگاه بدانیم.

نمی‌توان چشم را روی همه چیز بست. باید قبول کرد که پرسپولیس مشکلاتی دارد. بخشی از آن جزو اسرار باشگاه است و بخشی دیگر را می‌توانیم به زبان بیاوریم. مثلاً همین قرعه سختی که نصیب‌مان شده را ببینید؛ از هفته دوم تا هفته هفتم با تیم‌های بزرگ و مدعی مثل تراکتور، سپاهان، استقلال، فولاد و پدیده باید بازی داریم. حتی صنعت نفت هم تیم قابل احترامی است و با اسکوچیچ متحول شده است. آن‌ها هم خطرناک هستند. این مشکل بزرگی است که تنها با هوشیاری و همدلی هواداران می‌توان از آن عبور کرد. کسی که طرفدار پرسپولیس باشد، بدون توجه به هر نتیجه‌ای که کسب می‌شود، باید از تیم محبوبش حمایت کند. ایمان دارم هواداران‎، حمایت‌شان را دریغ نمی‌کنند. با این شرایط، پرسپولیس بازی به بازی جلو می‌رود. هر طور شده باید این هفت خوان را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

شما که به پرسپولیس برگشتید، شایعاتی به راه افتاد مبنی بر اینکه شاید به خاطر مدیرعاملی پرسپولیس از سمتی که در کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال داشتید، استعفا کردید. این موضوع صحت داشت؟

این را خطاب به هواداران می‌گویم؛ قسم می‌خورم که چنین موضوعی صحت ندارد. در این مورد با مهدی تاج هم صحبت کردم و او نظر مرا می‌دانست. تنها یک مصاحبه با برنامه «سلام صبح بخیر» داشتم و حرف‌هایم را آنجا زدم. اصولاً دنبال جنجال نیستم.

به نظر می‌رسد بعد از حضور شما، شرایط اطراف تیم نیز آرام شد و انتقادات از مدل مدیریتی ایرج عرب به پایین‌ترین حد خود رسید. خودتان این موضوع را احساس کردید؟

مدیریت قبلی زحمات خود را کشید و من هم از حمایت هواداران و پیشکسوتان و رسانه‌ها تشکر می‌کنم. این را هم بگویم که هر نقد سازنده‌ای باشد، با جان و دل خریدارم. به هر حال کار سختی داریم. چالش‌های بزرگی پیش روی ما قرار گرفته؛ مثلاً باید خیلی سریع قرارداد با اسپانسر را نهایی کنیم. دغدغه بزرگ من، دریافت مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیاست. از لحظه‌ای که حکم گرفتم، جلسات خودم را آغاز کردم و در مدت کوتاه، چند جلسه مهم برای حل مشکلات فعلی و دغدغه هواداران و باشگاه داشتم. باید به صورت جدی حواس‌مان به تیم باشد. با سهیل مهدی مسئول صدور مجوز حرفه‌ای جلسه گذاشتیم و او تشریح کرد که در چه وضعیتی قرار داریم. باید مدارک ارائه شود و البته خودم تجربه این کار را دارم. قبلاً هم تحت فشار کار کردم و حالا هم باید فعالیت‌هایم را ادامه دهم. AFC از ما مدرک می‌خواهد و سپس راستی‌آزمایی آغاز خواهد شد. این اولین اقدامات من است و دغدغه‌ام این است که اجازه ندهم خطری، باشگاه و تیم را تهدید کند. باید مشکلات پرسپولیس و سایر باشگاه‌ها که نماینده ایران در آسیا هستند، به سرعت حل و فصل شود.

بحث‌های زیادی نیز در مورد قرارداد برخی بازیکنان وجود دارد. شما، قرارداد‌ها را مطالعه کرده‌اید؟ نکته خاصی در این قرارداد‌ها وجود دارد؟

من از قرارداد بازیکنان اطلاعی نداشتم، یک‌سری مسائل کلی وجود دارد که باید در هیئت‌مدیره در مورد آن بحث کنیم. این قرارداد اسپانسری هم در هیئت‌مدیره مطرح خواهد شد. تمرکز من روی بحث اقتصادی است. می‌دانید که در این بخش ظرفیت‌ها و محدودیت‌هایی وجود دارد. باید قوانین دولتی را رعایت کنیم. حق پخش که بخش عمده درآمد‌ها است، هم وجود ندارد. الان باید از طریق قرارداد‌های تبلیغاتی، درآمدزایی کنیم که کار را سخت می‌کند. از طرفی، بازیکنان و کادر فنی تیم حق و حقوق‌شان را می‌خواهند و باید فکری به حال این وضعیت کنیم. فعلاً این مسائل برایم مهم‌تر است.

خیلی شفاف بگویید آیا از گابریل کالدرون حمایت می‌کنید؟

بله صد در صد. هیچ دلیلی برای عدم حمایت از او وجود ندارد. اتفاقاً با کالدورن هم جلسه داشتیم و فهمیدم او اهل تعامل است که علاقه زیادی به تیمش دارد. کارش را دیده‌ام و می‌دانم پا به پای بازیکنان تمرین می‌کند. این یک ویژگی مثبت برای هر مربی است که با تمرین کنار بازیکنان، به شاگردانش روحیه بدهد. کالدرون تحت حمایت کادرمدیریتی و به خصوص خودم به عنوان مدیرعامل باشگاه است. تمام‌قد از کالدرون حمایت می‌کنم و معتقدم او مربی باتجربه و رزومه‌داری است که بازیکن مهمی هم بوده و تجربه کار در خاورمیانه را دارد. او برای کمک به پرسپولیس به ایران آمده و باید از تجربیاتش به خوبی سود ببریم، چون با ذهنیت کسب موفقیت‌های بیشتر به تیم ما آمده است. اگر از مربی حمایت نشود، نباید انتظار موفقیت هم داشت.

بازی تراکتور به نظرتان چطور خواهد بود؟

به هر حال ما مهمان تراکتور در تبریز هستیم و از سوی دیگر، این موضوع را درک می‌کنیم که هیجان طرفداران به سود فوتبال است. امیدواریم در تبریز، شاهد فضای خوبی باشیم و حوادث تلخی که در گذشته رقم خورد، دیگر تکرار نشود. می‌دانم همه به دنبال آرامش در فوتبال هستند و تبریزی‌ها نیز علاقه شدیدی به فوتبال و تراکتور دارند. آن‌ها تیم‌شان را دوست دارند و از تراکتور حمایت می‌کنند. تراکتور هم تیم خوب و قدرتمندی است که برای برد به سراغ ما می‌آید.

نتیجه را پیش‌بینی می‌کنید؟

زیاد اهل پیش‌بینی نتایج نیستم، اما امیدوارم پرسپولیس با ارائه یک بازی تهاجمی و تماشاگرپسند، برنده بازی باشد.

با حواشی اطراف باشگاه چه کار می‌کنید؟

همان‌طور که گفتم، تمام دغدغه ما این است که آرامش بر باشگاه و تیم حکمفرما باشد و حواشی مهار شود. این اولین کاری است که باید انجام دهیم. همراهی رسانه‌ها می‌تواند برای ما بسیار مهم باشد. پرسپولیس از هفته دوم تا هفتم کار بسیار سختی دارد و این موضوعی است که باید جدی تلقی کنیم.

خیلی‌ها می‌گویند یک ریسک بزرگ را متحمل شدید. خودتان قبول دارید؟

وقتی با من برای مدیرعاملی پرسپولیس صحبت شد، حواشی زیادی پیش آمد و از قبل هم وجود داشت، اما من دنبال لابی و رایزنی برای گرفتن این پست نبودم. فقط از خدا خواستم مرا شرمنده هواداران نکند. می‌دانستم شرایط سخت است؛ تیم در کسب قهرمانی هت‌تریک کرده، حواشی زیادی دارد، انتظارات بالا رفته و کار سخت است ولی نکات امیدبخشی هم وجود داشت که با توجه به آن، مدیریت پرسپولیس را پذیرفتم. حالا هم می‌خواهیم دست به دست هم بدهیم و قهرمان لیگ شویم.

درباره‌ی کاوه

همچنین ببینید

استقلالی‌ها کرونا ندارند

سینمافوتبال؛ به گزارش سینمافوتبال، امین نوروزی؛ معاون پزشکی باشگاه استقلال گفت: پاسخ تست PCR اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *