خانه / فوتبال / ستارگانی که در سال ۲۰۱۹ کفش‎هایشان را آویختند

ستارگانی که در سال ۲۰۱۹ کفش‎هایشان را آویختند

سینمافوتبال؛ فاطمه زارعی: در سال ۲۰۱۹ ستارگان زیادی در دنیای فوتبال کفش‎های خود را آویختند و برای همیشه با مستطیل سبز خداحافظی کردند.

بزرگترین ستارگان دنیای فوتبال که در سال ۲۰۱۹ کفش‎هایشان را آویختندبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، ۲۰۱۹ سالی غم‌انگیز برای فوتبال‌دوستان بود، سالی که ستارگان زیادی از مستطیل سبز خداحافظی کردند. در زیر به برخی از مهمترین خداحافظی‎های فوتبال در این سال اشاره می‎کنیم:

ساموئل اتوئو: مهاجم اهل کامرون که طی دوران بازیگری خود در تیم‎های زیادی حضور داشته که می‎توان به رئال مادرید، بارسلونا، اینتر و چلسی اشاره کرد. او در ۵۸۷ بازی باشگاهی خود ۲۹۳ گل به ثمر رساند و در رده ملی هم ۱۱۸ بازی برای کامرون انجام داد که حاصل آن ۵۶ گل بود. او به همراه بارسلونا و اینتر هم به مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

روبین فن‌پرسی: مهاجم هلندی که سابقه بازی در تیم‎های فاینورد، آرسنال، منچستریونایتد و فنرباغچه را در کارنامه دارد. او در ۴۳۵ بازی باشگاهی ۲۰۵ گل به ثمر رساند و در رده ملی هم ۱۰۲ بار پیراهن تیم ملی هلند را به تن کرد که حاصل آن ۵۰ گل‌زده بود. نائب قهرمانی در لیگ قهرمانان ۱۱-۲۰۱۰ و جام جهانی ۲۰۱۰ از بزرگترین حسرت‎های این مهاجم است.

باستین شواین‌اشتایگر: هافبک آلمانی که سابقه حضور در تیم‎های بایرن مونیخ و منچستریونایتد را دارد. وی روز گذشته به عنوان بازیکن تیم شیکاگو فایر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. ۴۷۹ بازی باشگاهی او با ۵۶ گل همراه بود. شواینی در تیم ملی آلمان هم ۱۲۱ بازی انجام داد و ۲۴ گل به ثمر رساند. قهرمانی در جام‌ جهانی ۲۰۱۴ و دو عنوان سومی جام‌های جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ همراه با تیم ملی آلمان از مهمترین افتخارات ملی او است. باستین به همراه بایرن مونیخ در فصل ۱۳-۲۰۱۲ به عنوان سه‌گانه قهرمانی اروپا و آلمان دست یافت.

ژاوی هرناندنس: ستاره فوتبال اسپانیا و بارسلونا که ۶۴۲ بازی در رده باشگاهی برای آبی‌واناری‌ها انجام داد و ۸۲ گل برای این تیم به ثمر رساند. او همچنین برای تیم ملی اسپانیا هم ۱۳۳ دیدار به میدان رفت و ۱۳ گل زد. ژاوی در اواخر دوران فوتبالی خود ۸۲ بار برای السد قطر به میدان رفت. ژاوی با باسلونا ۴ بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و با تیم ملی اسپانیا هم قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ و جام ملت‎های اروپا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ را به دست آورد.

اشلی کول: مدافع انگلیسی که در تیم‌های آرسنال، چلسی، رم، لس‌انجلس گلکسی و دربی‌کانتی به میدان رفت. وی ۵۰۸ بازی باشگاهی در کارنامه‌اش دارد و ۱۹ گل نیز به ثمر رسانده است. ۱۰۷ بار هم برای تیم ملی انگلیس به میدان رفت. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۲-۲۰۱۱ همراه با چلسی از جمله مهمترین افتخارات اوست.

آرین روبن: این هلندی ۹۶ بار برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و ۳۷ بار هم موفق به گلزنی شد. او در تیم‌های باشگاهی خرونینخن، آیندهون، چلسی، رئال مادرید و بایرن مونیخ بازی کرد. آرین ۴۲۰ بازی باشگاهی در کارنامه دارد و ۱۵۱ گل به ثمر رسانده است. نائب قهرمانی ۲۰۱۰ و کسب مقام سومی ۲۰۱۴ در جام جهانی همراه هلند و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ۱۳-۲۰۱۲ همراه با بایرن مونیخ از جمله مهمترین افتخارات این بازیکن چپ‌پا است.

وزلی اسنایدر: ۱۳۴ بازی ملی و ۴۰۵ بازی باشگاهی در کارنامه این بازیکن هلندی دیده می‌شود. ۱۱۷ گل باشگاهی برای تیم‎های آژاکس، رئال مادرید، اینتر، گالاتاسرای و الغرافه قطر به ثمر رساند و ۳۱ گل ملی هم در کارنامه دارد. قهرمانی همراه با اینتر در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۰-۲۰۰۹ و نائب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ همراه با هلند از مهمترین افتخارات ورزشی او است.

تیم هاوارد: دروازبان آمریکایی که ۱۲۱ بازی ملی در کارنامه دارد. ۵۹۴ بار هم در رده باشگاهی بازی کرده است که اتفاقاً یک گل هم به ثمر رسانده است. منچستریونایتد و اورتون مهمترین تیم‌های دوران بازیگری او بوده است.

کلودیو مارکیزیو: بازیکنی که برای یوونتوس ۲۹۴ بازی انجام داد و ۳۳ گل هم زد، با جدایی از این تیم ایتالیایی در دو تیم امپولی و زنیت هم بازی کرد. مارکیزیو در رده ملی هم ۵۵ بار پیراهن ایتالیا را به تن کرد و ۵ گل به ثمر رساند. چندین عنوان قهرمانی در  سری A ایتالیا و نائب قهرمانی اروپا به همراه ایتالیا در سال ۲۰۱۲ از افتخارات مهم او است.

درباره‌ی کاوه

همچنین ببینید

2 لژیونر ایرانی در لیست بهترین آسیا‌یی‌های لیگ هلند

سینمافوتبال؛ به گزارش سینمافوتبال، قوچان نژاد و جهانبخش نامزد بهترین بازیکن آسیایی لیگ هلند قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *